نو نوار کردن خانه

برای اینکه در مدت زمان کوتاهی حال و هوای خانه خود را تغییر دهید و شکل تازه و نونواری به آن ببخشید، راهکارهایی را به شما پیشنهاد میکنیم، البته فراموش نکنید که ترفند هایی که ارائه می شود با اینکه ساده به نظر می رسند اما بسیار کاربردی بوده و به شما کمک می کند تا خانه خود را متحول کنید.

تغییرات دکوراسیون داخلی

  1. در صورتی که بودجه رنگ کردن کل دیوار های منزل را ندارید یا حتی فرصت انجام این کار برای شما پیش نمی آید، پیشنهاد می کنیم یکی از دیوار های منزل را به سلیقه خود انتخاب کنید و فقط آن دیوار را رنگ آمیزی کنید. در چیدمان های حرفه ای به صورت معمول یکی از دیوارها را متفاوت از سایر دیوار ها رنگ آمیزی می کنند. البته امروزه از کاغذ دیواری برای انجام این تغییر استفاده می شود اما پیشنهاد ما استفاده از دیوارپوش های سه بعدی بست وال است ،زیرا علاوه بر جدید بودن این متریال کاملا سه بعدی هستند و تغییر را به شکل منحصر به فردی در خانه شما ایجاد می کند.

یادتان نرود که بهره گیری از رنگ، کاغذ دیواری یا حتی دیوارپوش های بست وال باید به گونه ای باشد که در عین متفاوت بودن دیوار رنگ آنها با کل فضا هماهنگ باشد.

  1. می توانید از وسایل دکوری که رنگ آنها متناسب با رنگ انتخابی شما می باشد استفاده کنید و از آنها برای نونوار و زیباتر شدن فضای منزل بهره بگیرید زیرا دکوری ها از وسایلی هستند که وجود آنها در فضا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
  2. راهکار دیگری که می توانید برای تغیر فضای خانه از آن استفاده کنید بهره گیری از رنگ های براق و پررنگ است، دلیل آن هم این است که این نوع رنگ ها در نگاه اول چشم را خیره کرده و جلوه بیشتری خواهند داشت. البته نباید فراموش کرد که رنگ های براق در فصل بهار که شدت نور بسیار زیاداست بازتاب بهتری دارند و اگر خانه شما آفتاب گیر خوبی دارد می توانید از این مزیت استفاده کنید.

اما اگر منزل شما به گونه است که نورگیر چندان مناسبی ندارد می توانید از هالوژن ها و سایر نورپردازی ها برای درخشندگی دیوار کمک بگیرید، برای مثال انتخاب رنگ آبی لاجوردی در کنار طلایی ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می کند و شما می توانید از یک تابلو با رنگ آبی و قاب طلایی که جفت بی نظیری در کنار هم هستند برای متحول کردن خانه خود استفاده کنید.

  1. رنگ سبز چون باعث سرزندگی و شادابی می شود، می توانید از یک روتختی سبز رنگ در آن استفاده کنید تا ازاین طریق بتوانید فضای شلوغ و گرفته اتاق خواب را متحول کنید و با این کار بارسنگین فضا را کاهش دهید.
  2. آینه گزینه مناسبی برای ایجاد تحول در فضاهای مختلف، مخصوصا فضاهای کوچک و دلگیر است. وجود یک آینه سرتا سری علاوه بر بزرگ جلوه دادن فضا، باعث بازتاب نور بیشتر در محیط خواهد شد.
  3. در صورتی که از کاغذ دیواری برای تغییر فضای منزل خود استفاده می کنید این نکته قابل توجه است که طرح راه راه کاغذ باعث می شود تا دیوار هویت تازه ای پیدا کند و این راهکار به نونوار کردن خانه شما کمک بسیاری می کند. حتی اگر دیوار منزل شما ارتفاع بلندی دارد می توانید از طرح های موجی شکل دیوارپوش های سه بعدی بست وال به صورت عمودی استفاده کنید تا ارتفاع را کمتر نشان دهد و اگر دیواری با عرض زیاد دارید، طرح های موج دار به صورت افقی گزینه مناسبی برای زیباتر شدن فضا خواهند بود.
  4. تابلو های تیره با رنگ های تند را می توانید روی روشن ترین دیوار منزل نصب کنید تا ترکیب منحصر به فردی ایجاد کند و نمای بسیار زیبایی شکل بگیرید.
  5. با استفاده از چوب های ساده و ارزان قیمت می توانید کتابخانه ای زیبا بسازید و آن را رنگ آمیزی کنید یا حتی می توانید کتابخانه ساده ای را خریداری کنید و طرح های زیبایی را در پشت کمد با کاغذ های طرح دار مقاوم ایجاد کنید.
  6. اگر خانه شما دیوارهایی با رنگ سفید دارد و کمی بی روح به نظر می رسد می توانید با مبلمانی به رنگ آبی، صورتی یا فرشی با همین رنگ دکوراسیون خانه را تغییر دهید و به منزل خود جلوه ای تازه ببخشید.